Ukraine

Жінки в ІТ: як Intellias сприяє розвитку, карʼєрі та жіночому лідерству 

Intellias продовжує активно працювати над впровадженням Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) у робочі процеси та корпоративну культуру. Кількість спеціалісток в Intellias зростає, і компанія створює для них ще більше професійних та кар’єрних можливостей
Iryna Yurkovska-Oliiarnyk
News
March 7, 2024

У 2021 році Intellias став першою ІТ-компанію в Україні, яка підписала WEPsдокумент, ініційований Глобальним Договором ООН та агенцією ООН Жінки. Підписуючи документ, Intellias мав за мету структурувати свої дії та працювати над системним зменшенням нерівності в ІТ-сфері. Щороку компанія оцінює успіхи ефективності імплементації принципів та впроваджених ініціатив.  

Результати впровадження WEPs 

Виміряти прогрес у реалізації принципів допомагає інструмент оцінки та аналізу WEPs Tool. Він оцінює процес  у чотирьох напрямках:  

 • Лідерство 
 • Управління 
 • Робоче місце та умови 
 • Ринок та спільнота


Згідно з даними аналізу, Intellias вже майже втричі покращив свій результат: від 14% у 2021 до 58% у 2024 році.  

 • Відсоток спеціалісток в Intellias зріс з 26% на початку 2021 року до 28,4% у 2024 році.  
 • Частка спеціалісток у напрямку розробки становить 18,2% у порівнянні з 17% у 2021 році.  
 • Жінки займають 47,8% керівних посад, у 2021 році ця частка становила 35,16%. 

IntelliWomen Community 

IntelliWomen Community, яку створили в Intellias після підписання WEPs, зараз об’єднує 60% усіх спеціалісток компанії. Спільнота є простором для взаємної підтримки та професійного росту. Учасниці IntelliWomen Community провели вже 15 зустрічей та взяли участь у понад 25 зовнішніх подіях, націлених на розширення прав та можливостей жінок. Зокрема, спеціалістки Intellias підтримали жінок, які були вимушені покинути свій дім через російську агресію, долучившися до курсу цифрової грамотності від ГО Femwork. IntelliWomen Community регулярно долучається до підтримки захисниць. Зокрема, спеціалістки Intellias ініціювали збір на військову форму та тактичне взуття для військовослужбовиць. На зібраний 1 мільйон гривень вже закупили 100 комплектів зимової жіночої форми та 120 пар жіночого тактичного взуття. Зараз триває черговий збір на ще 50 комплектів форми. 

У 2024 році ініціатива IntelliWomen Community отримала кілька глобальних нагород, серед яких: 

 • Срібна нагорода престижної болгарської премії Forbes HR & Employer Branding Awards. 
 • Спеціальна відзнака від журі конкурсу SoDA Awards у Польщі. 

Навчання, розвиток та лідерство 

Разом із Київською школою економіки Intellias запустив навчальну онлайн-програму IntelliLeader. Серед її учасниць – керівниці та менеджерки. Відвідуючи воркшопи та сесії індивідуального коучингу, учасниці розкривають свій потенціал,  підсилюють лідерські здібності та працюють над власними проєктами.  

Intellias щороку долучається до “Години коду” та інших ініціатив для просування розширення прав і можливостей жінок в ІТ. Спеціалісти та спеціалістки Intellias радо діляться своїм досвідом із початківцями. Цьогоріч студентки технічних спеціальностей Львівського національного університету ім. Івана Франка та Українського Католицького університету мали можливість долучитись до освітніх програм IntelliMapLab та IntelliDrive, де колеги виступали в ролі менторів та менторок.  

Конференція She Is Tech  

Компанія прагне обмінюватись найкращими практиками та просувати ідеї гендерної рівності у сфері. Для цього Intellias за підтримки ООН Жінки в Україні вперше провів масштабну онлайн-конференцію She Is Tech, яка об’єднала понад 2500 ІТ-спеціалісток з усього світу. Топменеджерки, підприємниці, керівниці напрямів та громадські діячки дискутували про те, як гендерний баланс може сприяти еволюції технологій.  

Обговорення тематично ділилися на три блоки: лідерство, робоче середовище, спільноти. Слухачки конференції також мали можливість спілкуватись у чаті, який зараз перетворився у простір для комунікації та співпраці.  

Відповідальне батьківство 

Intellias як дружня до родин компанія  підтримує спеціалісток під час вагітності та після народження дітей. Від 2023 року, відпустка по догляду за дитиною та інші бенефіти доступні також колегам, які стали опікунами.  

Можливість обирати зручний час та формат роботи (вдома, в офісі чи поєднуючи обидва варіанти) дозволяє батькам комфортно організувати робочий день. Окрім того, офіси Intellias в Україні та Польщі обладнані дитячими кімнатами, де можна залишити дитину з нянею. Компанія також створила IntelliParents Community – спільноту, що об’єднує батьків для обміну досвідом, спілкування та підтримки.  

Політики компанії 

Для ефективного впровадження рівності, різноманітності та інклюзивності в корпоративну культуру та робочі процеси компанія розробила низку політик, серед яких Політика рівних можливостей та Політика різноманітного найму, спрямована на викорінення несвідомого упередження. Intellias також підписав декларацію задля гендерної рівності та запобігання домашньому насильству, розроблену Фондом Народонаселення ООН в Україні.  

Intellias продовжуватиме працювати над тим, щоб робоче середовище та процес кар’єрного росту всередині компанії були комфортними для всіх спеціалістів та спеціалісток. Серед планів на 2024 рік – She is Tech Conference 2.0, запуск програми менторства для спеціалісток та реалізація низки ініціатив в межах спільнот IntelliParents та IntelliWomen.  

Про Intellias

Intelliasодна з найбільших українських ІТ компаній. Розробницькі центри компанії розташовані в Україні, Великій Британії, Польщі, Хорватії, Болгарії, Іспанії, Португалії, Колумбії та Індії. Також Intellias представлений у Німеччині, США та Об’єднаних Арабських Еміратах. Компанія займається розробкою комплексного програмного забезпечення та наданням професійних сервісів, спеціалізуючись на технологічних рішеннях, автомобільній галузі, навігаційних системах, фінансових та телекомунікаційних технологіях. 

Не пропусти цікаві історії!

Підпишись на нашу розсилку та отримуй новини від Intellias.

  Дякуємо за підписку!

  The best vacancies, are waiting for you!

  We picked vacancies that suit your skills!

  Good news!
  Link copied
  Чудові новини!
  Все вдалося.
  Погані новини!
  Щось пішло не так. Будь ласка, спробуй ще раз.
  This site is registered on wpml.org as a development site.