Ukraine

Слухати код: історія незрячого С++ розробника

Stories
August 21, 2021

“Перед тим, як вступити в Національний авіаційний університет, мені відмовили два ВНЗ у Києві і навіть не допустили до здачі екзаменів. В одному з них взагалі слухати не стали, в іншому запропонували лише заочне навчання. Вони ніяк не могли зрозуміти, що я вчитимусь так само як інші. Зрештою я добився свого, і декан факультету в НАУ сказав – ну, давай спробуємо”.

Сергій, С++ розробник з київського офісу Intellias, зацікавився програмуванням, коли йому було 11. Якось у спеціалізованій школі для незрячих та слабозорих дітей, де він вчився, Сергій проходив повз комп’ютерний клас і зрозумів, що там відбувається щось цікаве. Але й сюди його прийняли не одразу. І не тому, що він повністю не бачить, а тому, що програмування починалося з 7 класу, а він тоді був 4-класником. Втім Сергій і цього разу добився свого – завуч дозволила йому з другом відвідувати заняття.

Вміння спокійно реагувати, доводити та добиватися потрібного Сергій вважає своєю найсильнішою рисою характеру. Так, після шкільних занять з програмування були й інші гуртки, потім він вмовив батьків купити комп’ютер, а в проміжку ще й отримав перший юнацький розряд в шахах і навчився грати на гітарі. І вже у 2006 році Сергій став одним з перших незрячих студентів в Україні, які вчились на факультеті, як його тоді називали, комп’ютерних наук.

“Оскільки я багато знав про програмування до вступу в університет, то вчитися було доволі легко. Починав з цікавості до Pascal та Assembler, та зрештою зупинився на C++. Це доволі гнучка мова програмування, вона дозволяє проявляти творчі здібності. До того ж мені подобається системне програмування. Чому не обрав інші мови? Ну, до прикладу, Python не люблю за динамічну типізацію. Вважаю, він погано підходить для великих проєктів. Це пов’язано з тим, що Python створює багато проблем під час рефакторінгу. Якщо говорити про JS, то він завжди був для мене, як Франкенштейнівський монстр. Його створили, щоб робити якісь прості речі, а потім JS отримав купу надбудов”.

Відколи Сергій закінчив університет минуло дев’ять з половиною років, останні чотири він разом з Intellias розвиває автомобільний проєкт нашого найбільшого клієнта.

“На моєму комп’ютері є програма, яка озвучує все, що написано. До прикладу, для Windows є дві найвідоміші програми NVDA (nonvisual desktop access) та JAWS. В усьому іншому мій софт такий же, як в колег. Звісно я не працюю з якимись графічними речами, але з написанням коду жодних проблем немає”.

Не було проблем у Сергія і з першою роботою в ІТ-компанії. Буквально на другий день після захисту диплому він опублікував своє резюме в інтернеті. За кілька днів подзвонила рекрутерка з одного київського стартапу і після першої ж співбесіди Сергія взяли у команду. Щонайменше двоє його шкільних друзів також стали ІТ спеціалістами. Обидва дещо молодші: один працює з Python, інший – з криптовалютою.

“Програмістів важко здивувати, вони часто не мають упереджень, тому не дивуються, коли дізнаються, що я незрячий розробник. Це викликає здивування у людей, з якими стикаюся поза офісом – в таксистів, наприклад. В умовах доступності інтернету людина усе може прочитати, вивчити й навіть перевірити себе сама. Звісно, незрячим людям може бути страшно подаватися на роботу в ІТ компанії, але моя порада таким розробникам – подивіться на середню зарплату розробників, і ваш страх сам зникне”:)

– Чого ще хочеш досягти в кар’єрі, Сергію, – питаємо на завершення.

– Я не назвав би себе амбіційною людиною, якщо я в хорошій команді, проєкт мені подобається і зарплата влаштовує, то я працюватиму в такій компанії дуже довго.

 

Не пропусти цікаві історії!

Підпишись на нашу розсилку та отримуй новини від Intellias.

    Дякуємо за підписку!

    The best vacancies, are waiting for you!

    We picked vacancies that suit your skills!

    Good news!
    Link copied
    Чудові новини!
    Все вдалося.
    Погані новини!
    Щось пішло не так. Будь ласка, спробуй ще раз.
    This site is registered on wpml.org as a development site.