.NET Framework у 2002-му випустила і досі займається його підтримкою та оновленням компанія Microsoft. Цей фреймворк дозволяє писати на різних мовах програмування, найбільш зручна з них – це C#. Наразі C# – одна з 5 найрозповсюдженіших мов програмування. Якщо раніше .NET була обмежена Windows платформою, то з появою .NET Core вона стала крос-платформною і почала набувати ще більшої популярності. Остання версія .NET 6 (приставка CORE вже не використовується) і найзручніша мова C# (10 версія).
Довгий час С#/.NET користувались великі компанії та державні установи. Це вплинуло на розвиток як мови, так і існуючих бібліотек. Бібліотеки зазвичай важкі і цілісні, вони мають в собі багато зручних і готових рішень для тої задачі, для якої її створили.
.NET доволі структурована платформа і має чіткі правила користування. Молодим спеціалістам це створювало певну проблему, адже потребувало від них не часткових, а доволі цілісних знань. Для початку роботи мало було розібратися в самій мові, потрібно було знати ще й роботу з базами даних, вебкомпоненту (знати верстку, розуміти як працює http/ або www), а також знати Cloud Tools (зазвичай – це Azure).
Hard та Soft Skills Trainee .NET Engineer
Уявіть собі, якого вчителя ви як Trainee хотіли би для себе знайти..Скоріш за все вам нададуть Ментора, який буде допомагати у навчанні. І наголос саме на допомагати. Він не відкриє за вас книжку чи не напише рядок коду, поки ви не попросите його про це чи когось з колег.
Що потрібно знати та вміти, щоб стати Trainee .NET Engineer
На що звернути увагу Trainee .NET Engineer:
Hard та Soft Skills Junior .NET Engineer
Junior .NET. – це вже робоча позиція. Спеціаліст повноцінно входить у процес роботи і в нього чи в неї з’являється безпосередня робоча відповідальність. Зазвичай хтось в команді продовжує вести і підтримувати джунів. Це особливо важливо, адже, окрім робочих задач, з’являться різні технічні процеси типу: заповнення Jira тікетів для тасок, спілкування з іншими розробниками. Головний софт скіл Junior – це комунікація і взаємодія з командою та іншими учасниками процесу розробки (QA, проджект менеджери, розробними з інших команд). Junior повинен вимагати для себе чітких критеріїв для завдань, які йому дають виконувати. Тільки тоді він може отримати релевантний досвід, а проєкт бізнес-вигоду.
Для того, щоб стати Junior .NET розробником, потрібно:
Також на Junior рівні розробник стикається з тим, що просто писати код – це уже замало. Важлива його довжина, складність, гнучкість, аби в подальшому цей код могли використовувати та розширювати колеги.
На що звернути увагу Junior .NET Engineer:
Hard та Soft Skills Middle .NET Engineer
Middle позиція – це самостійний розробник, який може легко розібратися в існуючому проєкті і дотримуватися його правил і архітектури. Він вже не потребує постійної підтримки від колег. Основна відмінність Middle розробника від Junior – Middle спеціаліст не просто розуміє рядок коду, а й весь проєкт загалом. Бачить, що саме, навіщо і для кого робить команда. Він починає розуміти і відчувати ціль проєкту. Спеціалісту такого рівня вже можна ставити завдання без конкретних технічних обмежень. Він сам буде розуміти їх в контексті проєкту.
Для того, щоб стати Middle .NET розробником, потрібно:
На що звернути увагу Middle .NET розробнику:
Hard та Soft Skills Senior .NET Engineer
Senior розробник – це та людина, яка більш глибоко залучена в розробку всього проєкту загалом. Такий спеціаліст може з потреб бізнесу/клієнта перекласти ідею на мову спочатку блок-схем, а після – на мову програмування. Це та людина, яка приймає технічні і організаційні рішення на базі власного досвіду і надбання “світу” в цій темі. Окрім того, зазвичай на плечі сіньйора лягає відповідальність за Junior колегу одного чи декількох.
Для того, щоб стати Senior .NET розробником, потрібно:
На що звернути увагу Senior .NET Engineer:
Hard та Soft Skills Principal .NET Engineer
Це той розробник, який досконало знає С#/.Net і має величезний досвід його використання. Він залюбки приймає участь як в технічному розвитку окремих співробітників, так і компанії в цілому. Це ті люди, які рухають С#/.Net платформу вперед і розвивають її.
The best vacancies, are waiting for you!
We picked vacancies that suit your skills!