Ukraine

Хайрінг дні Intellias: культура швидких оферів

Stories
December 15, 2021

Ранок суботи 10 квітня Сергій, Senior AUTOSAR інженер, почав з кави, а вже ввечері у його руках був офер від Intellias та $2000 у якості велком-бонусу. Сьогодні ж він допомагає й іншим розробникам та розробницям прожити день у такому ритмі.

Сергій потрапив у нашу команду завдяки хайрінг дню, а тепер він один з технічних інтерв’юерів на цих подіях. Хайрінг дні — це одноденні заходи, де кандидати можуть познайомитися з найкрутішими проєктами Intellias та отримати офер у той же день. На час карантину вони перейшли в онлайн і відбуваються по суботах 2-3 рази в місяць. Ми були одними з перших на українському ринку ІТ, хто почав робити хайрінг дні. Пора розповісти, за що ми і кандидати так любимо цей формат.

Юлій Цезар з його мультизадачністю відпочиває

“Усе починається о 10:00: кандидати, менеджери та рекрутери збираються на вітальний кол. Ми розповідаємо нашим потенційним спеціалістам про те, що на них сьогодні чекає і презентуємо проєкти”, — каже Артем, рекрутер Intellias. “Потім усі розходяться на кілька потоків технічних інтерв’ю. Я іноді почуваю себе Юлієм Цезарем, який за легендою міг одночасно писати, читати і віддавати накази, адже рекрутери починають ці співбесіди, а одночасно таких в одного рекрутера може бути й 4. Також, окрім кандидата та мене, на цьому етапі присутній технічний інтерв’юер і менеджер”.

Насправді усе починається не о 10:00, а задовго до цього. “Усі хайрінг дні ми організовуємо відповідно до стафінг-плану. Дивимось, які проєкти розширюються та спеціалісти яких стеків їм потрібні. Intellias відомий на ринку своєю автомотів експертизою, тож часто ми проводимо хайрінг дей саме в автомотів сегменті, зокрема на позиції С++/Embedded розробників. Також важливі для нас eLearning та Fintech сегменти із Java/.Net стеками. А ще JS та DevOps, куди ж без них” — , розповідає Олена, спеціалістка Талент маркетингу.

Знайомство з проєктами, кандидатом та можливостями

Запалити вогник в очах учасників вже на початку хайрінг дня — це одне з завдань Володимира, делівері менеджера в Intellias.

“Перші хайрінг дні я допомагав проводити ще у 2018-му, разом з колегами ми їздили у харківський офіс і там спілкувалися з кандидатами. Сьогодні ж з переходом в онлайн ми обов’язково робимо презентацію про проєкти. Вітальний кол — це також і можливість відповісти на різні запитання від учасників. А вже на технічних інтерв’ю я дізнаюся про те, коли кандидат готовий до нас приєднатися, які його зарплатні очікування тощо. Для мене, як менеджера, хайрінг дей — це чудова можливість зекономити час і знайти одразу кілька крутих спеціалістів на проєкт чи проєкти”, — розповідає Володя.

Розгледіти у кандидатах саме того чи ту, які потрібні команді, допомагають рекрутери. Ще до хайрінг дня вони проводять онлайн чи телефоном HR-інтерв’ю, тож до початку технічної бесіди у менеджера та інтерв’юера є фідбек на кандидатів. “Я запитую про мотивацію спеціаліста взяти участь у нашому хайрінг дні та потрапити в команду Intellias. З’ясовуємо його знання англійської, складаємо перше враження про софт скіли”, — розповідає рекрутер Артем. “Ще більше інформації про кандидата ми отримуємо на етапі технічного інтерв’ю. Там я можу давати кейсові запитання кандидату про те, як би він чи вона повели себе в певній ситуації. Також ми дізнаємося, чи має спеціаліст досвід роботи зі Scrum та Agile”.

Втім основна мета технічного інтерв’ю звісно ж з’ясувати, наскільки добре кандидат знає свою спеціальність.

“В середньому технічне інтерв’ю триває годину. За один хайрінг дей я можу провести таких 2-3, тому ми залучаємо одразу кілька інтерв’юерів. Для початку в мене є перелік теоретичних запитань, а далі ми переходимо про практики. Даємо кандидату готовий код, в якому пропонуємо знайти помилку, вдосконалити і відповідно пояснити своє рішення. Іноді спеціалісти вирішують якісь технічні задачки”, — розказує Сергій, Senior AUTOSAR інженер.

Офер+подарунок/велком-бонус — Колаба року

“Окрім оферу, кандидатам, які приймуть його до кінця дня, ми пропонуємо і велком-бонус. Однак для нас важливо, щоб розробники знали — кожен хайрінг дей унікальний”, — пояснює спеціалістка Талент маркетингу Олена. “Разом з ідеальним проєктом ми хочемо поцілити у їхнє серце й ідеальним подарунком. Тому учасники мають можливість обрати або грошовий велком-бонус або подарунок. Ми цілою командою брейнштормимо над варіантами, радимось та досліджуємо активності та хобі розробників зі стеку, який готуємо на хайрінг дей.

Хайрінг дей — це також можливість популяризувати важливу для Intellias культуру екомобільності, тому ми часто даруємо електросамокати, електромотобайки і навіть моноколеса. Пропонуємо різну техніку: ноутбуки, монітори. І звісно ж не забуваємо про емоції і плануємо для них подорожі на море, у гори, до вулканів”.

  • Найголовніше, за що ми любимо хайрінг дні Intellias

“З дитинства мене оточувала електроніка і електротехніка. Мій батько також був інженером. Вечорами ми збирали різні схеми, він допомагав розбиратись, як вони працюють. Завдяки йому я визначився з освітою і життєвим шляхом”, — розповідає Дмитро, Embedded інженер, який потрапив у нашу команду через хайрінг дей.

“Я закінчив НТУ “Дніпровська політехніка”. Після навчання працював в конструкторському бюро електроприладів: створював документацію для виготовлення двигуна, підбирав матеріали, креслив корпус. Потім проєктував схеми керування електрообладнанням для металургійних заводів. Також збирав бортові мережі для вертольотів, а ще проєктував побутову електроніку. Проте весь час я відчував, що хочу більшого.

Не пам’ятаю, коли саме я почув термін “Embedded engineer”, але з моменту, як дізнався, чим займаються ці розробники, я зрозумів — це воно. Люблю свою роботу за те, що вона на перетині різних дисциплін: програмування, електроніки, фізики. Подобається вона і тим, що вбудовані системи фізичні і служать нам в повсякденному житті.

Про Embedded Hiring Day в Intellias я дізнався, здається, з поштової розсилки. У цей період я якраз задумався над зміною проєкту і був націлений на автомотів сферу. Тож усе співпало. До цього я навіть не чув про такий формат пропонування оферів.

Перед подією трохи переживав, бо знаю, що Embedded у Automotive Embedded та у Bare-metal Embedded, то різне. Я освіжив теоретичні знання і вперед! Найлегше було назвати своє ім’я. Найскладнішим було, мабуть, засинати напередодні. Коли запропонували офер, я ще раз переконався, що будь-які мрії збуваються. Бо коли бонусом запропонували ще й 3D принтер, то, не вагаючись, його підписав. Ще з початку року я переглядав декілька моделей, придивлявся, порівнював, моніторив ціни. А воно ось, як склалося!

Хайрінг дей: кінець та новий початок

Якщо після технічного інтерв’ю ми розуміємо, що кандидат дещо не дотягує до вимог вакансії, надсилаємо йому відповідний лист і кажемо до зустрічі, адже це лише початок знайомства з Intellias. “Буває таке, що кандидат просить надіслати йому детальний розгорнутий фідбек, тоді ми звертаємося до технічного інтерв’юера і готуємо такий матеріал. Бувало, що після цього спеціаліст підтягує свої хард скіли і знову подається на наші вакансії”, — каже рекрутер Артем. А все тому, що Intellias — це Engineering by people, і ми знаємо, що ви про це знаєте;)

Не пропусти цікаві історії!

Підпишись на нашу розсилку та отримуй новини від Intellias.

    Дякуємо за підписку!

    The best vacancies, are waiting for you!

    We picked vacancies that suit your skills!

    Good news!
    Link copied
    Чудові новини!
    Все вдалося.
    Погані новини!
    Щось пішло не так. Будь ласка, спробуй ще раз.
    This site is registered on wpml.org as a development site.