Навчання провів Intellias спільно із співзасновницями громадської організації «After Front: до професійного життя після фронту». До тренінгу приєднались понад 280 слухачів та слухачок, серед них – менеджери, рекрутери, HR-спеціалісти, маркетологи, комунікаційники та зацікавлені у темі фахівці. Подія для усіх охочих відбувалась відразу у двох формат – зустріч офлайн із онлайн трансляцією.
Запис тренінгу «Ветерани в ІТ: рекрутинг та адаптація ветеранів» доступний за посиланням.
Спікерками тренінгу стали:
Серед основних тем тренінгу – перехід ветеранів від фронту до цивільного життя та адаптація у компанії, роль команди у процесі адаптації, особливості пошуку кандитатів-ветеранів. Учасники та учасниці обговорювали також те, чому бізнесу необхідно наймати ветеранів та як заоохити роботодавців ставати дружніми до спеціалістів із бойовим досвідом.
Адаптацію мають проходити не тільки ветеран та ветеранка, які повертаються і приходять до нас в компанію. Насправді адаптацію маємо проходити усі ми – цивільні. Ми маємо йти одне до одного на зустріч: як компанія, так і ветеран. Тому що без цього у нас не вийде ветеранської культури.
Особливу увагу під час події експертки приділили екологічній комунікації та «червоним прапорцям» у спілкуванні із ветеранами і ветеранками, як от некоректні запитання та надмірне співчуття. Окрім того, спікерки наголосили на потребі індивідуального трактування бойового досвіду ветеранів та підтримці їх як спеціалістів.
Кожен ветеран – це окрема історія. Не можемо на всіх примірювати один шаблон, але є й загальні риси, які ми повинні розуміти. Так, дуже часто, повертаючись із фронту, ветерани знецінюють свій попередній досвід. Ми маємо ставитись до цього досвіду як до професійного. Нам потрібно розуміти контекст – із чим працював ветеран під час служби – та на основі цього оцінювати професійні навички.
Практично 100% ветеранів приходять з фронту з усвідомленням того, що їх не будуть наймати на роботу, тому що вони воювали і захищали нас. Ми тут збираємось для того, аби ці упередження подолати. Щоб вони розуміли, куди повертаються. Щоб ми як роботодавці сприймали ветеранів як потужних спеціалістів, які приходять розвивати бізнес.
Учасники та учасниці тренінгу мали можливість отримати доступ до Veteran Check Book – довідник про розбудову безбарʼєрності та адаптації ветеранів в компаніях. Для цього потрібно було задонатити щонайменше 300 грн на станцію РЕР (систему виявлення ворожих цілей) для відділу розвідки батальйону «Лють». Усі охочі отримати довідник можуть зробити донат зараз, деталі – за посиланням.
Постійно підтримуючи захисників та захисниць, Intellias також активно впроваджує власну програму адаптації спеціалістів та спеціалісток із бойовим досвідом. У 2023 році компанія потрапила до списку 25 найкращих роботодавців для ветеранів та ветеранок за версією Forbes.
Про Intellias
Intellias – одна з найбільших українських ІТ компаній. Розробницькі центри компанії розташовані в Україні, Великій Британії, Польщі, Хорватії, Болгарії, Іспанії, Португалії, Колумбії та Індії. Також Intellias представлений у Німеччині, США та Об’єднаних Арабських Еміратах. Компанія займається розробкою комплексного програмного забезпечення та наданням професійних сервісів, спеціалізуючись на технологічних рішеннях, автомобільній галузі, навігаційних системах, фінансових та телекомунікаційних технологіях. Кілька років поспіль Intellias є одним із найкращих роботодавців за версією Forbes, EY та DOU. Також Intellias у п’ятірці лідерів рейтингу «Компанії, дружні до родин» від Фонду Народонаселення ООН в Україні та Центру «Розвиток КСВ» та серед найкращих роботодавців за версією Індексу корпоративної рівності.
The best vacancies, are waiting for you!
We picked vacancies that suit your skills!